Samobójstwo w domu w związku z posiadaniem broni ad 8

Chociaż ryzyko to występuje w gospodarstwach domowych, w których występuje choroba psychiczna, jest to również widoczne w gospodarstwach domowych, w których nikt wcześniej nie był znany ze swojej choroby psychicznej lub depresji. Osoby posiadające broń palną powinny dokładnie rozważyć powody, dla których broń w domu powinna być chroniona przed możliwością wykorzystania jej w samobójstwie. Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez grant (CCR402424) od Publicznej Służby Zdrowia, Centres for Disease Control, Atlanta.
Przedstawione na dorocznym spotkaniu American Public Health Association, Atlanta, 12 października 1991. Poglądy wyrażone przez autorów i niekoniecznie odzwierciedlają te z University of Tennessee, University of Washington, lub Centers for Disease Control .
Jesteśmy wdzięczni Noelowi Weissowi i Williamowi Carterowi za ich pomoc i fachową wiedzę; Philowi Cookowi i Alvanowi Feinsteinowi za ich uwagi i sugestie; Paulowi Blackmanowi za inspirację tej pracy; Carol Conway, Linda Chaney i LaGenna Betts za pomoc w przygotowaniu manuskryptu; a zwłaszcza departamentom policji w Memphis, Bartlett, Millington i Germantown w stanie Tennessee oraz w Seattle i Bellevue w stanie Waszyngton, a także w departamentach szeryfa w okręgu Shelby i hrabstwie King, bez których współpracy i wsparcia projekt ten nie zostałby zrealizowany. możliwy.
Author Affiliations
Z Departamentów Medycyny (ALK, JGB, BBH), Medycyny Prewencyjnej (ALK), Patologii (JF) oraz Biostatystyki i Epidemiologii (GS), University of Tennessee, Memphis; oraz Departamenty Pediatrii (FPR), Epidemiologii (FPR) i Patologii (DTR, CF.), University of Washington oraz Centrum Badań nad Uszkodzeniem Harborview (FPR, JP), oba w Seattle. Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Kellermanna z Wydziału Medycyny Ratunkowej, Regionalne Centrum Medyczne w Memphis, 877 Jefferson Ave., Rm. G164, Memphis, TN 38103.

[przypisy: sanepid kochanowskiego, dąstal, żaneta tymków ]