Zespół Munchausena związany z nerkami ad

Badanie kolejnych próbek moczu uzyskanych podczas cewnikowania nie wykazało czerwonych krwinek. Pacjentka została skonfrontowana z diagnozą zespołu Munchausena, której zaprzeczyła. Zaproponowano ocenę psychiatryczną, ale pacjent odmówił i opuścił szpital wbrew zaleceniom lekarskim. Lekarz kierujący poinformował nas, że pacjent kilka tygodni później zgłosił się do leczenia w trzecim szpitalu, twierdząc, że dostał diagnozę gruźlicy.
Pacjent 2
25-letnia biała kobieta została przyjęta do szpitala z powodu obrzęku i bólu w stawach, policzkowej wysypki, prawostronnego przedniego zapalenia opłucnej w klatce piersiowej, krwiomoczu i objawu Raynauda. Twierdziła, że ma toczeń rumieniowaty układowy. Dalsze badania ujawniły, że pacjent przebywał w co najmniej czterech szpitalach rejonowych i był leczony prednizonem (20 mg dziennie) i złotym tiomalanem sodu (25 mg domięśniowo co tydzień). Badanie cystoskopowe wykazało krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego. Odkrycia dotyczące dożylnej pirolografii, badania nerek metodą radionuklidów i ultrasonografii nerek były prawidłowe. Rozpoznano toczniowe zapalenie nerek. Przeprowadzono przezskórną biopsję prawej nerki, a próbka wykazała powiększenie komórek nabłonkowych z pewnymi obszarami ogniskowej degeneracji cytoplazmatycznej i wyraźnym wzrostem liczby lizosomów. Błona podstawna kłębuszkowa była normalna i nie stwierdzono zwiększonej komórkowości w mesangium. Zmiany te były zgodne z podawaniem złota lub innych metali ciężkich.
Badanie fizykalne ujawniło dobrze rozwiniętą kobietę, która, mimo obaw, nie była w niebezpieczeństwie. Życiowe objawy były normalne. Miała czerwonawe przebarwienia zarówno na policzkach, jak i policzkach. Testy laboratoryjne wykazały hematokryt wynoszący 39 procent, prawidłową liczbę leukocytów i płytek krwi oraz poziom kreatyniny w surowicy wynoszący 1,0 mg na decylitr (88,4 .mol na litr). Analiza moczu wykazała obecność 2 czerwonych krwinek w polu o dużej mocy, ale bez odlewów. Kilka testów na obecność białka w moczu było ujemnych. Testy na przeciwciała przeciwjądrowe, przeciwciała przeciwko dwuniciowemu DNA i toczniowe komórki rumieniowe były wielokrotnie ujemne.
Lekarz, który był ciekawy przebarwienia twarzy po kilku dniach obserwacji, mógł go łatwo usunąć zimnym kremem, odsłaniając zwykle zabarwioną skórę. Podniesiono podejrzenie o syndrom Munchausena. W konfrontacji z obecnie oczywistą symulacją choroby, pacjent przyznał się do nałożenia czerwonego proszku, aby zasymulować charakterystyczną motyliową wysypkę tocznia.
Pacjent 3
30-letni biały człowiek został przyjęty do szpitala z powodu krwiomoczu i krwioplucia związanej z opryszczkowym bólem klatki piersiowej i pleców. Pacjent, który twierdził, że jest zawodowym piłkarzem, oświadczył, że ma zespół Goodpasture a, który został zdiagnozowany w teście na anty-ludzki kłębuszkowe przeciwciało w błonie podstawnej w szpitalu w San Francisco trzy tygodnie wcześniej. Badanie fizykalne ujawniło dobrze zbudowanego, muskularnego mężczyznę, bez stresu. Objawy życiowe były normalne, podobnie jak pozostała część badania, i ważył 84 kg (186 1b). Pacjent był początkowo leczony meperydyną, 75 mg co sześć godzin domięśniowo, w bólu krzyża.
Testy laboratoryjne wykazały hematokryt 34 procent, a rozmaz krwi obwodowej wykazał hypochromię, mikrocytozę, anizocytozę i poikilocytozę
[przypisy: bobotic forte, kabapol, przychodnia łomżyńska ]