Zespół Munchausena związany z nerkami czesc 4

Ta ostatnia jest wykazana przez przypadek Pacjenta 2, który miał krwotoczne zapalenie pęcherza i zmiany histologiczne w nerkach w wyniku leczenia złotem – lekiem, który otrzymała po innych terapiach, które nie kontrolowały jej udawanego tocznia. Obaj pacjenci, u których wykonano biopsję nerki, opowiadali wiarygodne historie, wywołując współczucie od leczących lekarzy, powtarzające się w większości przypadków zespołu Munchausena. Nie ma skąpych informacji na temat tego, co dzieje się z tymi pacjentami, zwłaszcza w dłuższej perspektywie. Można jednak spekulować, że przy wielokrotnych inwazyjnych zabiegach medycznych, interwencji chirurgicznej i innych niepotrzebnych terapiach zwiększa się ryzyko zachorowalności i śmierci. Niektóre choroby, ze względu na charakter objawów, nadają się do symulacji przez pacjentów z zespołem Munchausena. Toczeń rumieniowaty układowy, choroba wieloukładowa z licznymi subiektywnymi objawami i często z niewielkimi obiektywnymi ustaleniami, pasuje do potrzeb osoby z zespołem Münchhausena, podobnie jak zespół Goodpasture a, przynajmniej powierzchownie. Chociaż biopsja nerki może dostarczyć bezcennych informacji, 12, 13 jej powikłania obejmują krwotok, infekcję, utratę nerki i śmierć. 14 15 16 17 Nasza decyzja przeprowadzenia biopsji nerek u dwóch z trzech pacjentów pomaga podkreślić stres doświadczany przez lekarzy podczas leczenia uciążliwego pacjenta z zespołem Munchausena.
Opisujemy tych pacjentów w nadziei, że lekarze łatwiej rozpoznają pacjentów z zespołem Munchausena, unikając w ten sposób rozległych procedur inwazyjnych i niebezpiecznych terapii. Sugerujemy również utworzenie rejestrów pacjentów z zespołem Munchausena, które wymieniają pseudonimy pacjentów i ich charakterystyki, a zatem prawdopodobnie doprowadzą do ich wczesnej identyfikacji przed wykonaniem inwazyjnych procedur.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny, State University of New York Health Science Center na Brooklynie. Wyślij prośbę o ponowne przesłanie do Dr. Ifudu z Departamentu Medycyny, Box 52, SUNY Health Science Center at Brooklyn, 450 Clarkson Ave., Brooklyn, NY 11203.

[podobne: kabapol, diured, przychodnia łomżyńska bydgoszcz ]